Relacja Łysa Góra

napisane przez admin, 18-sty-2013

Zima w pełni, a „Krokusiacy” z jastrzębskiego Koła PTTK przemierzają górskie szlaki w najlepsze…
W minioną niedzielę 13 stycznia turyści wybrali się w malownicze okolice Łysej Góry w Beskidzie Śląsko-Morawskim w Czechach.
Góra jest znana jastrzębianom, gdyż w pogodne dni jej majestat jest doskonale widoczny z okien jastrzębskich mieszkań ( z charakterystyczną wieżyczką).
Wyprawa nie należała do najłatwiejszych, gdyż zima dała znać o sobie i w oczach przybywało białego puchu. Wędrowcy jednak byli znakomicie przygotowani i opiekowało się nimi aż czterech przewodników. Wycieczkę prowadził Mirosław Kordiak, a do pomocy miał jeszcze prezesa Koła Zdzisława Koń, Gabrielę Tekla oraz Dorotę Gemander z Katowic. W takim towarzystwie uczestnicy mogli czuć się bezpiecznie.
Wędrówka zaczęła się z miejscowości Malenovice. Już na samym początku do pokonania był bardzo uciążliwy, stromy odcinek szlaku. Trudy wspinaczki rekompensowały wędrowcom przecudne, wręcz bajkowe, śnieżne krajobrazy. Flesze aparatów nie przestawały pstrykać, chciałoby się te obrazy zachować na zawsze…
W tak wspanialej scenerii ”Krokusiacy” docierają na najwyższy szczyt Beskidu Śląsko- Morawskiego (1324 m.n.p.m.). Na szczycie kolejna dawka zimowych wspaniałości, widok ośnieżonych zabudowań zapierał dech w piersiach…
Po krótkim pobycie w schronisku, posileniu się, turyści udali się w drogę powrotną w kierunku Malenovic. W dalszym ciągu trwał zachwyt turystów tworami natury.
We wspaniałych humorach grupa dotarła do miejsca początku wędrówki.
Kolejna wyprawa już 3 lutego, tym razem celem będzie nasza wspaniale eksponowana góra-magiczne Pilsko!!!
Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników Górskich wędrówek. Przekonacie się, że zimą góry są jeszcze piękniejsze. Do zobaczenia na szlaku.

no images were found


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Uzupełnij działanie matematyczne *