Czeskie wędrowanie.

napisane przez grazkax25, 28-sty-2013

Zima w pełni, więc sezon „Krokusiaków” również nabiera tempa. Pomimo, iż nasze Koło organizuje własne zimowe wyjazdy na szlaki górskie, to jego członkowie korzystają z ofert zaprzyjaźnionych kół jastrzębskiego PTTK.
W minioną niedzielę 27 stycznia grupa zapaleńców dołączyła do wyprawy Koła PTTK Pawłowice. Celem wyjazdu był malowniczy szlak Beskidu Śląsko- Morawskiego.
Początek wedrówki miał miejsce w miejscowości położonej nieopodal Jabłonkowa- Górnej Łomnej. Pod przewodnictwem Mirosława Kordiaka (zarazem prezes Koła PTTK Pawłowice) wyruszamy w bajkowo- śnieżną krainę. Trasa wiedzie przez cudownie przyozdobiony na biało las.
Po krótkim podejściu wychodzimy na otwartą przestrzeń, tutaj witają nas kolejne fantazyjne widoki. Mamy za sobą zaledwie 2 kilometry marszu, a już jest okazja wstąpić do schroniska z czeskimi knedlikami – Kamenity. Jednak zdecydowana większość uczestników ograniczyła się do pokosztowania gorących i zimnych napoi.
Dalsza trasa przebiegała już pod niewielkie wzniesienie i po godzinie docieramy do niezwykle urokliwego schroniska na górze Slawicz. Teraz jest więcej czasu na odpoczynek, więc kosztujemy dobroci czeskiej kuchni.
Schodząc w drodze powrotnej, turyści co rusz uruchamiali swoje zabawki z fleszem, by utrwalić choć odrobinkę tej cudownej aury. W tak wspaniałej atmosferze docieramy do Górnej Łomnej.
Wspaniale wędrowało się z Pawłowicami, dziękujemy im za ciepłe przyjęcie i zapraszamy teraz na imprezę organizowaną przez Koło PTTK „Krokus”.
Do zobaczeniu na Pilsku!!!

 

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Uzupełnij działanie matematyczne *