Sezon zimowy rozpoczęty!

napisane przez grazkax25, 21-lis-2013

Dzień 17 listopad miał być inauguracją sezonu zimowego dla Krokusiaków, lecz aura była niezwykle łaskawa i przywitała miłośników górskich wędrówek piękną jesienną pogodą.
Trasa spaceru zaplanowana była jako ta z gatunku „lekka, łatwa i przyjemna”. W warunkach zimowych, a niewątpliwie listopad w górach można
jako taki zakwalifikować, wycieczki planowane są w nieco skróconych wersjach i w dodatku na trasie powinno znajdować się co najmniej jedno schronisko.
Podobnie jak na poprzednich imprezach, autokar zapełniony do ostatniego miejsca, dowiózł turystów do początku trasy- do Szczyrku. Zanim jednak grupa rozpoczęła wędrówkę, odwiedziła Sanktuarium Matki Bożej Wspomożycielki Królowej Beskidów na Szczyrkowskiej Górze Błogosławieństw (powszechnie nazywane Sanktuarium na Górce). Przewodnik Beata Górna opowiedziała historię zapoczątkowania kultu oraz powstania kościoła.
Przy pięknej, słonecznej pogodzie piechurzy podążyli na szczyt Klimczoka. Warto było tego dnia wspiąć się na sam wierzchołek, gdyż widoki były niesamowite; Babia Góra, a nawet Tatry ukazały swój majestat. Flesze aparatów nie przestawały pstrykać.
Po takich widokach Krokusiacy zrobili chwilę odpoczynku w schronisku pod Klimczokiem.
Dalsza część trasy wiodła przez Magurę. Tutaj powinna objawić się panorama Bielska- Białej, jednak ze względu na  snujące się w dolinie mgły, turyści mogli podziwiać zjawisko inwersji temperatury.
Wędrowcy zatrzymali się jeszcze w „Chacie na Groniu”, by nieco spocząć oraz ochłonąć po trudach wędrówki.
Etapem końcowym wędrówki była Bystra, tutaj nieco strudzeni Krokusiacy wsiedli do autokaru i udali się w drogę powrotną do Jastrzębia- Zdroju.
Warto jeszcze wspomnieć o debiucie przewodnickim. Otóż wycieczka ta dała możliwość zaprezentowania swych krasomówczych zdolności Beacie Górnej. Zapanowanie nad wytrawnymi turystami nie jest sprawą łatwą i w tym miejscu również słowa pochwały za bardzo dobrą organizację podczas trasy przemarszu.
Dziękujemy bardzo za uczestnictwo w niedzielnej wycieczce i zapraszamy na kolejną, która odbędzie się już 8 grudnia.
Do zobaczenia na szlaku!!!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Uzupełnij działanie matematyczne *