XII Rajd Alpy Julijskie – Słowenia 03-06.09.2020r.

napisane przez grazkax25, 10-paź-2019

Zarząd Koła PTTK „KROKUS” serdecznie zaprasza na XII Rajd „Krokusa” do Bajkowej Słowenii w Alpy Julijskie w dniach 03-06.09.2020r. Główną naszą wyprawą będzie podejście pod najwyższy szczyt kraju i Alp Julijskich Triglav 2864m npm „święta góra Słoweńców”. Cały czas towarzyszyć nam będą przepiękne panoramy alpejskich szczytów.

1 Dzień
Wyjazd z Jastrzębia-Zdroju wczesnym rankiem (jak dojdzie do realizacji godzina będzie ustalona), przejazd przez Czechy, Austrię, przyjazd do Słowenii. Droga bardzo atrakcyjna – widoki na wiele alpejskich szczytów. Obiadokolacja i nocleg w hotelu w ok.Kranj/Kranska Góra w rejonie Alp Kamnickich.

2 Dzień
Śniadanie, przejazd do BLED, miejscowości malowniczo położonej nad jeziorem ze słynnym kościołem na wyspie-WIZYTÓWKA SŁOWENII, przepłynięcie łodzią na bajkową wyspę na środku jeziora (10EUR/os). Przejazd do skalnego kanionu VINTGAR, dnem którego płynie rwąca górska rzeka. Przejście piesze mostkami i ścieżką nad wąwozem, który jest częścią Triglavskiego Parku Narodowego oddalonego o 3km od samego jeziora Bled, czas ok. 1 godz. cena 8 EUR/os. Popołudniu przejazd do PLANICY – zwiedzanie kompleksu skoczni narciarskich z największą na świecie mamucią LETALNICĄ, gdzie ustawiony został w 2019r. rekord świata 252m. Wyjście pieszo po schodach na szczyt skoczni lub wyjazd kolejką 4 EUR/os. Wspaniałe widoki i wrażenia dodatkowo gwarantuje otoczenie kompleksu wianuszkiem Alp Julijskich, obiadokolacja i nocleg.

3 DZIEŃ:
Wczesne śniadanie i piesza wędrówka z przewodnikiem atrakcyjnym szlakiem w Alpach Julijskich:

Wariant A: na miejscu będzie ustalony, który ze szlaków
a). Rudno Polije przez Vodnikov dom do Chaty Planika pod Triglavem 2401m. i zejście, ok. 10 godz.
b). Kovinarska koča – Triglavski dom na Kredarci 2515 m. i zejście, ok. 10 godz.
c). Koča pri Savici – Chaty Planika pod Triglavem 2401m. i zejście, ok. 10 godz.

Wariant B: Dla osób, które nie będą chciały jechać i wpinać się pod Triglav czas będzie zorganizowany i podany w późniejszym terminie. 
Obiadokolacja i obiad w hotelu.

4 DZIEŃ
Śniadanie, krótka wizyta w Lublanie, stolicy Słowenii. Spacer po historycznym centrum: m.in. Plac Prešerena – główne miejsce spotkań mieszkańców stolicy, kościół Zwiastowania – jeden z symboli miasta; Potrójny Most – jedno z najsłynniejszy dzieł Plečnika, największego architekta Ljublany, Pałac Biskupi, Ratusz; czas wolny; późnym wieczorem powrót do Jastrzębia Zdroju.
Podana w ofercie cena jest orientacyjna w zależności od ilości uczestników. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie. W programie przewidziany jest czas wolny w najatrakcyjniejszych miejscach.

Koszt:
1150 zł członkowie PTTK Oddz. Jastrzębie-Zdrój
1200 zł Sympatycy

Świadczenia:
– autokar komfort
– 3 × nocleg w hotelu ze śniadaniem – okolice Kranj
– 3 × obiadokolacja w hotelu
– przewodnik górski wg wybranej trasy
– licencjonowany pilot/przewodnik
– parkingi
– ubezpieczenie podstawowe KL i NNW
– opłata na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
– taxa klimatyczna

Wyjazd w dniu 03.09.2020 r. godz. będzie w późniejszym czasie ustalona z placu parkingowego przy sklepie E.Leclerc Al. Józefa Piłsudskiego 35 Jastrzębie-Zdrój Zapisy:
tel. 503139170 – Tadeusz Kurowski
e- mail: kurowski.tadeusz@op.pl
oraz w Oddziale PTTK Jastrzębie- Zdrój ul. Harcerska 14b (w czwartki w godz. 15.00 – 17.00)   Dane do przelewu: http://www.pttkkrokus.pl/kontakt/

Bank Spółdzielczy nr konta:  26 8470 0001 2001 0000 1805 0003

W tytule przelewu wpisać: imię i nazwisko, nazwę wycieczki i termin wycieczki

W PRZYPADKU ZŁYCH WARUNKÓW ATMOSFERYCZNYCH ORGANIZATOR ZASTRZEGA SOBIE MOŻLIWOŚĆ ZMIANY TRASY PRZEJŚCIA


Nie można komentować.